Sokan még csak most kapnak észbe, milyen fontos a fényvédelem, hogy naptejet kell viselni, mert többet és erősebben süt a nap. Pedig egész évben a reggeli rutinunk részét kellene képeznie. 


Hogy miért?

Röviden: mert az arcbőröd meghálálja! Azt mindenki tudja, hogy leégés ellen a legjobb módszer a naptej. De nemcsak az esetleges bőrráktól véd meg, a ráncok kialakulását is csökkenti (ergó: késlelteti az öregedést).

Ugyan benne van a köztudatban, de mégis sok megválaszolatlan kérdés kering a témában. Nézzük meg a leggyakoribbakat.


„Mit jelent a faktor?”

Az UVB sugárzás elleni védelem mértékét, azaz a napon eltöltött védett percek számát jelöli. Tehát egy 30 faktoros krémmel 30 percig vagyunk teljes biztonságban, egy 50-essel 50 percig. Minél világosabb, érzékenyebb valakinek a bőre, érdemes annál nagyobb faktorossal bekennie magát, valamint a nyári szezon elején is célszerű magasabb faktoros krémet használni. Ezt később az idő előrehaladtával némileg csökkenthetjük.


„Milyen naptejet válasszak?”

Mindennapos használatra egy 30 faktoros (SPF) krém megfelelő. Viszont, ha sokat tartózkodsz kint, akkor legalább 50 faktorosat kenj fel a reggeli krémezés során.


„Milyen gyakran kell bekennem magam?”

Amennyiben a szabadban tartózkodsz ajánlatos 2 óránként naptejet felvinned. Ha úszol vagy izzadsz, akkor ezen tevékenységek után muszáj újrakenned magad. Vedd figyelembe, hogy a naptej nem ad 100%-os védelmet, ezért érdemes sapkát, kalapot, napszemüveget hordanod, és inkább az árnyékban hűsölnöd.

Viszont, ha bent tartózkodsz, és távol az ablakoktól, akkor a reggeli applikálást nem szükséges megismételni. De amint kilépsz a házból, gondoskodj bőröd védelméről.

Arról se feledkezz meg, hogy van némi hatóideje a naptejeknek: legalább 30 perccel a nappal való találkozás előtt érdemes felkenni a krémedet.


„A vízálló naptejet is újra kell kennem?”

Igen. Az is leázik egy idő után, valamint a törölközés során is leszedjük magunkról.


„Használhatom a tavalyi naptejemet?”

Lehetőség szerint ne, ugyanis valószínűleg már lejárt a szavatossága, ezáltal elveszítette a hatóerejét.


„Mennyi naptejet kenjek magamra?”

Egy brit felmérés szerint összesen 6 teáskanál naptejre van szüksége egy átlagembernek.

Az arcra és nyakra egy fél teáskanálnyi, a kezekre és a karokra fél-fél teáskanálnyi, a lábainkra egy-egy, a mellkasra és hasra egy, a hátunk és vállunk szintén egy teáskanálnyi naptejet igényelnek.

Ha nagyobb védelemre vágysz a környezeti hatások ellen, akkor meleg szívvel ajánlom a Maria Galland Cell’Defense fényvédő krémét. Nemcsak a napfény káros hatásai, hanem a légszennyezettség ellen is felveszi a harcot, láthatatlan védőpajzsot alkotva a bőrödön.


Melyek ezek a káros hatások?

A Cell’Defense kémiai és ásványi szűrők segítésével védi a bőrt, aktív hatóanyagai antioxidatív hatásúak és hirdatálnak, csökkenti a foltok megjelenését, és ragyogást kölcsönöz a bőrnek. 

Elérhető 30 és 50 faktoros változatban is.

Ugyan valamilyen szinten egészséges a napozás, de sajnos az ózonréteg vékonyodásával egyre kevésbé mondhatjuk ezt el. A napbarnította színt önbarnító krémekkel is elérhetjük, amivel garantáltan alacsony az esélye a bőrrák kialakulásának, és a D-vitamin pótlásról sokkal hamarabb gondoskodik a bőrünk mint gondolnánk – csupán napi 15-20 perc fedetlen alkar napoztatás elég ahhoz, hogy fedezzük a szükséges napi mennyiséget.

4 Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *