Mikor radíroztad a bőrödet utoljára?

A peeling az arcápolás olyan része, amit gyakran elfelejt az ember. Hiszen nem kell – inkább szabad – túl gyakran használni, ezért nem képezi a mindennapi arcápolás részét; nem olyan látható, érezhető, azonnali eredményt ad, mint egy arckrém. De ha eleget – és nem túl sokszor – használjuk, akkor a bőrünk meghálálja a törődést.

Mi az a peeling?

A radírozás az a folyamat, amikor valamilyen fizikai eszközzel, kozmetikummal eltávolítjuk a felgyülemlett elhalt hámsejteket a bőr felületéről. Mindenkinek teljesen egyedi, hogy milyen ütemben távoznak ezek a sejtek – van akinek ez gyorsabb, van akinek kevésbé -, és ettől függően kell időzíteni a peeling használatát.

Miért használj bőrradírt?

Ha kihagyod a peelinget a bőr fakóbbá, élettelenebbé, a tónusa egyenetlenné válik, és nagyobb eséllyel fognak eldugulni a faggyúmirigyek, ami pattanások és komedók kialakulásához vezet.

A peelingek típusai

Kétféle bőrradírról beszélhetünk, a mechanikai és a kémiairól.

Szó szerinti radírozás

Mechanikai peelingről akkor beszélhetünk, ha a kozmetikum fizikailag távolítja el az elhalt hámsejteket a bőrfelszínről. Ez általában masszírozást vagy körkörös mozdulatokat jelent – semmiképpen dörzsölést!

A fizikai jellegéből adódóan a mechanikai peeling gyakran hatásosabban tisztítja meg a bőrt, különösen, ha vastagabb az elhalt hámréteg. Könnyebben üríti ki az eltömődött faggyúmirigyeket is – ami szuper a pattanások ellen! 

Viszont érzékeny bőr esetén mikrosérülések keletkezhetnek, ami gyulladást is okozhat. Ez különösen akkor fordulhat elő, ha nem megfelelően tároljuk a kencéinket, ugyanis a túl párás, meleg helyeken nem sok jó történik… 

Mielőtt nekiesünk az arcunknak, derítsük ki mi a bőrtípusunk vagy kérjük ki egy profi kozmetikus segítségét. 

Csak felkened és fenthagyod

A kémiai peeling természetes vagy szintetikus savakat használ az elhalt hámsejtek eltávolítására. Ezek főleg AHA-, BHA-savak és különböző enzimek. 

Az AHA-savak tulajdonképpen tejsavat jelent, amit tejből, gyümölcsökből és cukorból nyernek ki. A BHA-sav szalicilsav, amit főleg kémiai úton állítanak elő. Az enzimeket szintén gyümölcsökből készítik, és általában még gyengédebbek, mint az AHA- és BHA-savak.

Talán félelmetes elképzelni, hogy valamit csak felkenünk az arcunkra és az feloldja az elhalt bőrsejtjeinket, de a boltok, drogériák polcaira kerülő termékek előzetesen teszteltek.  Ettől függetlenül felléphet érzékenység, de ezt egy kis felületen való kipróbálással megelőzhetjük. 

A kémiai radírozást nem szabad heti 1-2 alkalomnál többször csinálni, még akkor sem, ha úgy érezzük nem tisztította meg a bőrünket eléggé. Ilyen esetben inkább kérjük ki egy kozmetikus véleményét.  Az garantált, hogy mikrosérülések nem fognak fellépni a bőrön kémiai peeling után, hiszen nem dörzsöljük a terméket az arcunkon.

Bármilyen bőrradír mellett döntünk is, derítsük ki milyen bőrtípusba tartozunk, hogy a lehető legjobb eredményt tudjuk elérni. A bőrtípus tesztem pontosan ebben segít, kattints ide a kipróbálásért!

Ha pedig szeretnél mélyebb tisztítást – és ezáltal mélyebb táplálást -, akkor jelentkezz be hozzám itt!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *