A változókor egy teljesen új időszak egy nő életében. Van, aki számára megkönnyebbülés, van, akinek a nőiességének halálát jelenti – bármelyik legyen, ez egy hatalmas és sokrétű változás, ami nem kíméli a bőrünket sem. De szerencsére minden felmerülő bőrproblémára van megoldás!
Mi a menopauza?
A menopauza hivatalosan az az időszak, ami egy nő utolsó menstruációja után egy évvel kezdődik. A petefészkek fokozatos leállása a hormonértékek ingadozását okozza, ennek a folyamatnak a végén az ösztrogén termelés végül teljesen le is áll. Ez az egész szervezetre hatással van, megváltozik a bőr, a haj, de a kedélyállapotot, közérzetet, libidót is befolyásolja.
Milyen változásokon megy keresztül bőrünk a menopauza alatt?
Szárazabbá válik
Ahogy egyes hormonok szintje csökken, úgy válik a bőr egyre szárazabbá, vékonyabbá, és élettelenebbé.
Hogyan segíthetünk?
- Tisztítás közben is ügyeljünk arra, hogy ne szárítsuk tovább a bőrünket, szóval cseréljük le a szappanunkat krémes arclemosóra.
- Hyaluronsav tartalmú krémmel kenjük be magunkat fürdés után, ugyanis a nedves bőrön erősebben fejti ki hatását ez az összetevő.
- Kérjük egy profi kozmetikus segítségét, aki hatékonyan és kíméletesen segít eltávolítani az elhalt hámsejteket hidrodermabrázióval. Így új életre kel a fáradt bőr!
Májfoltok jelennek meg
Ha eddig elhanyagoltuk a fényvédelmet, az mostanra már biztosan nyomot hagyott a bőrünkön elmélyült ráncok, barna foltok formájában. De nincs minden veszve, a sötét foltok halványítására is van megoldás a kozmetikai szalonokban.
Hogy ne rontsunk a helyzetünkön ezeket érdemes betartani:
- Amikor elhagyjuk a lakást kenjünk be magunkat legalább 30 faktoros fényvédő krémmel. Különös tekintettel azokra a bőrfelületekra, amiket nem takarja ruha.
- Vizsgáljuk meg a szeplőinket, anyajegyeinket, szemölcseinket, és mindenképp keressük fel a bőrgyógyászt, ha sötétebbek vagy megváltozott a formájuk!
Könnyebben horzsolódik
Az ösztrogén hormon csökkenése a bőr elvékonyodását okozza, és ez az oka a könnyebb sérülékenységnek is. Sajnos, az is előfordulhat, hogy lassabban gyógyulnak a sérüléseink. Ez egyrészt hormonális változásnak “köszönhető”, de mindenképp figyeljünk oda, mert a tünetektől függően, más betegség jele is lehet.
A megoldás?
- A mindennapos naptej használáta kordában tartja a problémát. Ugyan nem lesz hirtelen erősebb a bőrünk szerkezete, de megakadályozza a további elvékonyodást.
- Ezen segíthet egy jó kozmetikus, aki revitalizáló kezeléssel helyreállítja a bőrünk szerkezetét.
Érzékenyebbé válik a bőr
50 éves korunk körül a bőr pH értéke megváltozik, ami akár kiütések megjelenésével és irritált bőrrel járhat. Ezenkívül a már meglévő bőrproblémák (ekcéma, rosacea…) rosszabbodhatnak.
Mit tehetünk?
- Váltsunk kifejezetten érzékeny bőrüeknek kifejlesztett kozmetikumokra.
- Ha még így is rosszabbodik a bőrünk állapota, bőrgyógyászhoz kell fordulnunk.
Pattanások megjelenése
Nemcsak a tinédzser kor hozza magával ezt a kellemetlen meglepetést, de felnőtt nőkön is előfordul. Oka a hormonális változások.
Hogyan tartsuk kordában a patijainkat?
- Tartsuk tisztán a bőrt, hogy ne tömődjenek el a pórusok.
- A szalicilsav tartalmú lemosók feloldják a faggyút, de nem szárítják az amúgy is száraz bőrt.
- Mindenképp kerülni kell a szárító összetevőket, ugyanis ez arra készteti a faggyúmirigyeket, hogy még erősebben dolgozzanak.
Nehéz ezt a rengeteg változást feldolgozni és megoldásokat találni az újonnan jött problémákra. Remélem, hogy ezzel a cikkel egy kicsit közelebb kerültél a megoldáshoz. Ha mégsem, és szeretnél egy személyre szabott kezelést, keress nyugodtan!