Ha nyomot hagyott a pattanás, a napégés, májfoltok keletkeztek az arcunkon hormonális változások miatt, például terhesség vagy menopauza alatt, van segítség! Sőt, akár válogathatunk is a megoldásokból!
,,Mi történt az arcommal?”
Hegek, barna foltok megjelenését a bőrön hiperpigmentációnak nevezzük. A kialakulásnak sokféle oka lehet, de minden esetben a folyamat a megnövekedett melanin termelés hatása a bőr egy részén. De szerencsére ma már könnyen segíthetünk ezen a problémán, drogériákban, gyógyszertárakban található kozmetikumok által vagy kozmetikus segítségével.
A lenti listából kiválaszthatjuk azt a megoldást, ami a leginkább megfelel az igényeinknek.
Hogyan tüntethetőek el a pigmentfoltok?
1. Savas arclemosók, peelingek
A legismertebb az alfa-hidroxi savak, tej-, glikol-, citric-, alma-, borkősav formában találhatóak meg a termékekben. De az azelain-, koji-, szalicil-, aszkorbinsav is viszonylag elterjedt.
A termékek minden esetben gyenge savakat tartalmaznak (csak profik használnak 10%-nál magasabb koncentrációjú termékeket), amelyek nem ártalmasak a bőrnek, habár használat előtt érdemes bőrpróbát tartani, különösen érzékeny bőrűeknek. A savas radírok hatásmechanizmusa által a felső, elhalt hámréteg könnyebben távozik a felszínről, így egyenletessé varázsolva a bőrt.
2. Retinol
Az A-vitamin kivonatából készült hatóanyag nagyon közkedvelt manapság, ugyanis nagy hatékonyságú öregedésgátló. De nemcsak a ráncokat simítja ki, hanem a pigmentfoltokat is halványítja ez a szuper találmány!
A retinol hosszantartó használata mellett a fényvédő is kötelező, és az érzékenybőrűeknek itt is ajánlott az előzetes bőrteszt.
3. Kémiai peeling
Szintén savakat tartalmazó radírozás, de profik által, ami magasabb koncentrációt és hatékonyságot jelent. Egyes kezelések a bőr felső rétegét simítják ki, de terméktől függően mélyebbre hatóbb – és így hosszabban tartó, gyorsabb – hatás is elérhető.
Ha igazán szeretnénk felvenni a harcot a pigmentfoltokkal, akkor érdemes egy kozmetikust megkeresni az opciókról. Én például a Hydra Touch H2 géppel végzek tejsavas vagy szalicilsavas peelinget a vendégeimen. Ami után érdemes kerülni napot vagy naptejet viselni, amikor elhagyjuk a házat.

4. Carbon-peeling
Lézeres kezelés, ami egész évben végezhető és bámulatosan gyors hatás érhető el vele. Nálam a Q-kapcsolt NDYAG lézer vált be.
A széngél által – amit előzetesen kenünk a bőrre – a lézer csak közvetetten érinti a bőrt, így kíméletesebb, de ugyanolyan hatásos. A bőr kisimul, eltűnik a felső, elhalt hámréteg, fokozódik a kollagén és elasztán termelés, összehúzódnak a pórusok, eltűnnek a pattanások, és halványodnak a pigmentfoltok. Akár már az első kezelés után látványos változás érhető el, de érdemes 3-4 alkalommal megismételni a kúrát.
5. Mezoterápia
Ez az eljárás az egyik leghatásosabb felszíni elszíneződéseknél, pigmentfoltoknál. Akár helyi kezelés is lehetséges.
A bőrhámlasztás és fertőtlenítés után, hatóanyagot juttatunk a bőrbe, majd hatóanyagot juttatok a bőrbe az EPN gép steril mikrotűi által, akár csak helyileg a kiválasztott bőrfelületre, ezután nyugtató, hidratáló pakolással zárul a kezelés. A gyógyulás eltarthat 1-2 napig, amíg fényvédő használata kötelező, és kerülni kell, hogy a bőrt nedvesség érje.
6. Világosító krémek
Drogériákban kapható termékek (krémek, gélek), melyek legtöbbször B3-vitamin, azaz niacinamid által érik el a kívánt hatást. Persze ne várjunk csodákat, kevés az esély arra, hogy olyan eredményt érjünk el pigmentfolt eltávolításban, mint egy kozmetikusnál.
Rengeteg termékből, kezelésből választhatunk, ha nem kívánt folttól szeretnénk megszabadulni, de minden esetben érdemes mérlegelnünk mekkora területet szeretnénk világosítani és milyen hatásfokkal. Ezek alapján már el tudjuk dönteni, hogy milyen megoldáshoz forduljunk.
Ha mégis tanácstalan vagy, keress meg itt, és én személyre szabott megoldást ajánlok Neked!